Binnenkijken in het Stadhuis
Tussen 1911 en 1913 had Jan Stuyt leiding over een ingrijpende restauratie. Ook in het interieur heeft Stuyt aanpassingen laten maken, onder andere in de Raadzaal en in het trappenhuis. Er zijn een aantal speciale zalen en kamers in het stadhuis. De raadzaal of schepenkamer, hier werd voor 1811 door de schout en schepenen recht gesproken. De Polderkamer, hier hielden de polderbesturen vroeger hun vergaderingen, nu kun je er trouwen. Én de Nieropkamer, deze kamer heeft een beschilderd balkenplafond in renaissance stijl.
Je kunt het stadhuis bezoeken op Open Monumentendag.
Klik om te vergroten, te swipen en de toelichting te lezen.






Na WO II vernoemd naar de Alkmaarse meubelmaker Jan Nierop (1839-1915). Beschilderd in 1634 voor 60 gulden.
In 1994 was er vochtschade als gevolg van het behangen van de kamer en van het dichthouden van de deur. Rijksmonument. Foto uit 1994.





















Meer over het Stadhuis
Timewarp Stadhuis
Een Timewarp verbindt twee foto’s met elkaar uit verschillende tijden. Gemaakt door Regionaal Archief Alkmaar waar je nog veel meer wetenswaardigs vindt

Fotogalerij Stadhuis
Foto’s van toen en nu van van het Stadhuis.

Vondsten en details Stadhuis
Opmerkelijke vondsten en bijzondere details

Filmpje van het Stadhuis
Bekijk het filmpje van de Nood-bestuurderspost in het stadhuis in Alkmaar. Dit filmpje is gemaakt door het Regionaal Archief Alkmaar.
